Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

https://nads.gov.ua/

Опитування

.
На головну / Податкова служба

Декларування доходів


Козівське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що з 1 січня 2019 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податкова декларація (відповідно до п.179.2 ст. 179 ПКУ) не подається, якщо платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) відповідно до IV розділу Кодексу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ. 

 

Козівське управління Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопілській області повідомляє, що з початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаємо  увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Звертаємо увагу, що у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.

Так, зобов'язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи.

Протягом 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2019 року можна дізнатися на веб-порталі ДФС .

 

 

Козівське управління Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області повідомляє наступне. Особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями-спрощенцями – тема чергового семінару, що відбувся нещодавно у Головному управлінні ДФС у Тернопільській області. На захід були запрошені підприємці, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі лікарськими засобами, а також представники сервісних центрів із обслуговування та поширення касової техніки.

Відкриваючи семінар, заступник начальника  ГУ ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук наголосив, що актуальність діалогу зумовлена набуттям чинності Законом України від 23.11.2018 р. №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». «Даний документ вступив у дію з 1 січня 2019 року, - констатував він. – Відтак підприємці, які на спрощеній системі оподаткування здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обсягу доходу.»

Петро Миколайович деталізував, що у фіскальних органах зареєстровано 558 приватних підприємців із таким видом діяльності, з яких 315 – діючі, у них працює біля 1000 найманих працівників. «Проаналізувавши стан реєстрації РРО протягом листопада-грудня 2018 року, ми не можемо сказати, що суб’єкти господарювання активно виконують норми закону. Тому вважаємо за доречне вкотре нагадати законодавчі вимоги застосування касової техніки та відповідальність за здійснення діяльності без реєстраторів розрахункових операцій», - підсумував заступник начальника ДФС в області.

Більш детально про необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій у підприємницькій діяльності та відповідальність за порушення законодавчих норм розповів заступник начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ДФС в області Олег Довгошия.

У ході семінару учасники також ознайомилися із законодавчими новаціями в оподаткуванні підприємницької діяльності та особливостями використання праці найманих працівників. На цих тезах детально зупинився заступник начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень громадян управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в області Андрій Руцький. Він наголосив, що з 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати змінено, і він складає 4173 грн, а мінімальний розмір єдиного внеску – 918,06 гривень. Андрій Михайлович також зазначив, що з січня розпочалася кампанія декларування громадянами своїх доходів. Відтак особи, які мають обов’язок подати декларацію про свій майновий стан та доходи, зобов’язані це зробити до 1 травня 2019 року.

Про порядок реєстрації РРО та КОРО, подання відомостей про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма 20-ОПП), розповів начальник управління обслуговування платників ДФС в області Руслан Крисоватий.

Заступник начальника цього ж управління Андрій Петришин детально розповів про роботу такого сервісу, як «Електронний кабінет».

 

Сервіс ДФС - на допомогу при декларуванні доходів громадян

 

З 1 січня 2019 року розпочинається кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

З метою підвищення добровільності декларування доходів громадян, підвищення якості адміністрування ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті» в частині часткового заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Зазначений сервіс часткового попереднього заповнення декларації надасть можливість платникам податків:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

- надати копії первинних документів як додаток до декларації в онлайн режимі.

Більш детально про те, як скористатися зазначеним сервісом, йдеться у листі ДФС України від 03.01.2019 №120/7/99-99-13-01-03-17.

 

Сплата єдиного податку підприємцями

Козівське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня, що відповідно впливає на фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців.

Так, відповідно ст. 293 Податкового кодексу України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2019 року, тобто до 192,10 грн;

- для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2019 року, тобто до 834,60 грн.

А відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 відсотки доходу (у разі сплати ПДВ) або 5 відсотків. А  для четвертої групи (виключно підприємці-сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється залежно від кількості використовуваних сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.

 

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги